Haber

Eski Rusya Başbakanı Medvedev’in Çin Ziyareti

Rusya Eski Başbakanı ve Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Çin ziyareti kapsamında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile bir araya geldi.

Eski Rusya Başbakanı ve Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, Çin’e sürpriz bir ziyarette bulundu. Medvedev, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile başkent Pekin’de bir araya geldi. Çin ziyaretini sosyal medya hesabından duyuran Medvedev, Xi ile Rusya ve Çin arasındaki “sınırsız” stratejik ortaklığı ele aldıklarını belirterek, “Çin ve Rusya’nın iki iktidar partisi arasındaki işbirliğini görüştük. Ekonomi ve endüstriyel üretim de dahil olmak üzere stratejik ortaklığımız kapsamında ikili işbirliği. Ukrayna’daki ihtilaf da dahil olmak üzere uluslararası konuları da görüştük” dedi.

Çin medyasından yapılan açıklamaya göre, görüşme sırasında Xi, iki ülke arasındaki temasları uluslararası alanda siyasi güven inşa etmek için benzersiz bir platform olarak nitelendirdi. Xi, tüm tarafları Ukrayna’daki duruma barışçıl bir çözüm bulmaya çağırdı ve çatışmanın diplomatik yollarla sona ermesini umduğunu dile getirdi. – PEKİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu