Haber

Başkan Mesut Ergin Kütüphane Haftasını Öğrencilerle Kutladı

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 59. Kütüphane Haftası kapsamında 19 Mayıs’ta Cihan Şişman Gençlik Merkezi’ndeki Çağdaş Hayat Türkel Minibaş Gençlik ve Çocuk Kütüphanesi’ni ziyaret eden lise öğrencileriyle bir araya geldi.

Kütüphaneler şehri Ayvalık’ta ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kütüphaneleri ziyaret ettiğini görmenin ve kütüphane kültürünü benimsemenin çok değerli olduğunu söyleyen Önder Mesut Ergin, belediye tiyatrosundan gençlere yüz oyun bileti ve kırtasiye hediye etti. kütüphane toplantısı

Önder Mesut Ergin, kütüphanelerin toplumun kültür ve medeniyet birikiminin en değerli hazineleri olduğunu, kitapların sessiz öğretmenler, kütüphanelerin ise kültür konutları olduğunu belirterek; “Eğitimin, bilimin ve sanatın temeli kitaplara dayanır.

Bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi alanlarda bir milletin hafızasını oluşturan kütüphaneler, geçmişi geleceğe taşıyan en değerli yapılardır. Bu anlamda Ayvalık Belediyesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Bunu sadece okullara ve öğrencilere takviyelerle değil, Altınova Aybegem kursu bünyesinde oluşturduğumuz kütüphaneden Hamdibey Mahalle Evi’ne kadar şehrin farklı noktalarında, her mahallesinde ve her noktasında sürdürmeye çalışıyoruz. Cunda (Alibey) Adası’ndaki Bekir Coşkun Kütüphanesi, Feyza Hepçilingiyor Kütüphanesi ve Çağdaş Hayat Türkel Minibaş Gençlik ve Çocuk Kütüphanesi gibi belediyemiz bünyesinde de eşsiz hazinelerimiz var. Herkesin bu yerlerden faydalanmasını bekliyoruz, okuma sevgimizin hiç azalmamasını diliyorum, Kütüphane Haftası kutlu olsun.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

serdivan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu