Haber

Erdoğan: 6 Şubat depremleri milat olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ülkemizin afetlerdeki bilimsel potansiyelinin değerli bir bölümünü temsil eden katılımcılarımızın, düzenlediğimiz Ulusal Risk Kalkanı toplantımızda birçok konuda ortak paydalar etrafında toplandığını görmekten memnuniyet duyduk. “Yıkımlardan biri olan 6 Şubat depremini inşallah afetlerde yeni bir milatın başlangıcı yapacağız. Bundan sonra hem yönetim, hem toplum hem de bilim dünyası olarak daha hızlı, daha pratik ve sonuç odaklı hareket etmemiz gerektiğinden kimsenin şüphesi olmasın.”

Ortak akıl, ortak vicdan, ortak ahlak ve ortak vizyonla Türkiye’yi dünyanın afetlere en hazırlıklı ve afet sonrasında en hızlı ve etkin müdahale edebilen ülkesi haline getirmek için çalışmaya devam etmeliyiz.” Görüşlerini paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulacak Afet Yönetimi Politika Kurulu’nda ve sık sık gerçekleştirecekleri bu tıbbi toplantılarda tüm profesörlerin ve kanaat önderlerinin bilgi birikimleriyle bu sürece destek vereceklerine inandığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devrinde dönüştürülen binalara ilişkin bilgilerin yer aldığı bir görselde, “20 yılda önümüze çıkan tüm engellere rağmen ülkemiz genelinde 3 milyon 300 bin konutu hep birlikte dönüştürdük. Türkiye’yi kentsel dönüşüm ve diğer tüm çalışmalarımızla inşallah afetlere karşı dünyanın en iyilerinden biri yapacağız, hazırlıklı bir ülke haline getireceğiz.” Not ile paylaşıldı.

Erdoğan’ın paylaştığı görselde, 37 bin sosyal donatı ile 1 milyon 180 bin konut yapıldı, 81 il ve 922 ilçede 250 bin konut dönüştürüldü, 6.6 milyon konut ve işyeri denetlendi, sosyal konut, kentsel dönüşüm ve yapı kontrol çalışmaları yapıldı. gerçekleştirillen. 55 milyon vatandaşın sağlam konutlarda yaşamasına izin verildiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

habersalpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu