Teknoloji

Google Haritalar Gideceğiniz Yerin Hava Durumu ve Hava Kalitesini Gösterecek

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın popüler hizmetleri arasında yer alıyor. Haritalar’a İlginç bir özellik ortaya çıktı. Android ve iOS ekosistemindeki kullanıcıların artık gidecekleri bir yer var hava durumu ve hava kalitesi bilgileri Bunu önceden görebilecekler. Dağıtım düzeyindeki güncelleme kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Google Haritalar için hazırlanan yeni özellik şöyle: ana sayfada kullanıcıları ağırlayacak. Sol üst kısımda havanın nasıl olduğunu gösteren küçük bir kutu olacak. Burada sıcaklık ve hava olayları gösterilecek. Kullanıcılar ayrıca aktif olduğu bölgelerdeki hava kalitesi endeksine ilişkin bilgileri de görecek.

Google Haritalar’ın yeni özelliği şöyle görünecek:

Uygulamaya eklenen yeni kareye dokunan kullanıcı, bölgedeki hava koşullarını görebiliyor. 12 saatlik tahminler görüntüleyebilecek. Daha detaylı bilgi isteyen kullanıcılar: hava durumu.comBu kutu aracılığıyla ” adresine ulaşabileceklerdir.

Ancak Google Haritalar’ın yeni özelliklerinin tamamı bu değil. “sağ üstte KatmanKullanıcı ” seçeneğine dokunarak hava kalitesi indeks verilerini haritaya ekleyebilecektir. Ancak bu özellik Türkiye sınırları içerisinde mevcut değildir. mevcut değil belirtelim. Yaptığımız incelemelerde özelliğin bazı Avrupa ülkeleri ve Kuzey Amerika’da yaygınlaştığını görüyoruz.

Google Haritalar’ın yeni özelliği şu anda dağıtım aşamasında olduğundan, Bana hemen ulaşamayabilirsiniz. z. Ancak bu durumun çok kısa sürede değişeceğini umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu