Haber

Kılıçdaroğlu yayınındaki SADAT reklamı televizyon kanalını karıştırdı! 2 kişi işten çıkarıldı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam TV100 ekranlarında yayınlanan programda emektar gazeteci Uğur Dündar’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Ancak programa damgasını vuran Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından çok alt bantta yer alan SADAT reklamı oldu.

“PARAMİLİTER KALINTILAR, KİMİ TEHDİT EDİYORSUNUZ”

En az 3 ekrana getirilen SADAT reklamı çileden çıkarırken, programın ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “O paramiliter kalıntıları, kimi tehdit ediyorsunuz aklınızı başınızdan alacağım” dedi. “.

SADAT BAŞKANI TANRIVERDİ: GOL MU?

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımının ardından kanalın “Hata” vurgusuna rağmen SADAT Lideri Melih Tanrıverdi’nin reklamın bilinçli olarak yayınlandığını belirtmesi ikinci bir kriz yarattı. Hatta Tanrıverdi, SADAT ilanıyla ilgili bir paylaşıma “Yıllardır agresif/çarpıcı reklam yapmadığımız için eleştirildik. Reklam departmanımız da buna çok kızdı. Amaç mıydı?”

TV100: SİYASİ BİR FIRTINA İSTENİYOR

Bu gelişmeler programın yayınlandığı TV100 kanalında deprem etkisi yarattı. Yaşanan reklam krizinin ardından yazılı açıklama yapan kanal yönetimi, “Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kanalımız TV100’deki yayını sırasında 8- siyasi fırtına çıkarılmak istenmektedir. dikkatsizlik ve dikkatsizlik sonucu yayınlanan ikinci SADAT reklamı.

“SADAT YETKİLİLERİ ETİK İLE TWEET YAPTI”

Kanalımız TV100, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Uğur Dündar ile birlikte bu olayın kurbanları arasında yer almaktadır. SADAT yetkililerinin “Gol” diyen ahlaksız tweetleri üzerine bir operasyonun hedefi olduğumuz ortaya çıktı.

“İKİ KİŞİNİN GÖREVİ SONA ERDİ”

Bu nedenle Reklamcılık Genel Müdürü ve yazı işleri müdürü serbest bırakıldı. Böyle bir olayın tekrarlanmaması için her türlü önlem alınmıştır. Üzgünüm” eklendi.

arapgirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu