Yaşam

Oyuncu Çağrı Çıtanak: Sadece annemi değil, 18 yaşıma kadar attığım her adımı kaybettim

Oyuncu Davet Çıtanak’ın Hatay’da yaşayan annesi Nevber Yurdal Çıtanak enkaz altında yaşamını yitirdi. Çıtanak, annesinin ölümünün ardından Instagram hesabından bir gönderi paylaştı.

Çıtanak paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Ben Mehmet Davet Çıtanak. 10.10.1990 Hatay’da doğdum. Kiminiz Suriye zannediyorsunuz, kiminiz terör bölgesi, kiminiz bütün sakinlerini Arap zannediyor, Akdeniz’in tenha bir köşesi.” Medeniyetin beşiği hoşgörü diyarı Hatay bağımsız bir cumhuriyettir Atatürk’ün mirasına ben oradayken oybirliğiyle sahip çıkan Hatay Kan dökülmeden ülkeye katılan tek il Hatay Çocukluk arkadaşlarım mahallemiz esnaf komşularımız, önce oyun oynadığımız, sonra köşede oturduğumuz, sonra koşa koşa köşeyi dönüp, zamanı gelince valizlerimizle köşeyi döndüğümüz sokaklarımız. Sokaklarımızda yankılanan annelerimizin sesleri.

Hepsi 6 Şubat 2023 saat 04:17 prestijiyle bir daha ne zaman yaşayabileceğimizi bilmediğimiz ya da yaşayamayacağımızı bildiğimiz anılardı. Attığım ilk adıma tanık olmaktan, yazdığım ilk hikayeye ilham kaynağı olmaya kadar her anımızın en değerli parçası olan annemi kaybettik. Çocukken, ölü insanların resimlerini gördüğüm için kabus gördüğüm birçok gecem oldu. Bu yüzden annemin rastgele bir fotoğrafını paylaşmak istemedim. Bu yazıyla karşılaşan kardeşlerim varsa onların etkilenmesini istemiyorum. Bunun yerine, hayatı boyunca sadece ödünç aldığı kitapların sayısı yüzünden etrafındakilerle tartışan bir hanımı anmak için bana öğrettiklerinden bahsetmek istedim. Bu şekilde, hepimiz aynı öğretilere sahip gerçek bir aile olabiliriz.

1. Sevdiğiniz insanlara onları sevdiğinizi söyleyin.
2. Özgecilik ve aptallık arasındaki çizgiyi kaçırmayın
3. Ne olursa olsun gülmekten vazgeçmeyin
4. Sonuçlar sizden başka kimseyi etkilemiyorsa hata yapmaktan korkmayın.
5. Ahlaki olarak hatalı değilseniz, sizi mutlu edecek hatalar yapmakta ve özgürlüğünüzü sonuna kadar kullanmakta özgürsünüz.
6. Her zaman sağlığınıza dikkat edin.
7. Kitap okumayı ve tatil yapmayı ihmal etmeyin.
8. Hayatta önce kendinizden ve kendinizden sorumlusunuz. Sorumluluklarınızı ihmal etmeyin. Özetle; Ömrünün biteceğini unutmadan ve kırmadan yaşa…

Cebimde kesinlikle daha birçok ipucu var. Beni onun oğlu yapanlar bunlar. Antakya’da sadece annemi değil, 18 yaşıma kadar attığım her adımı kaybettim. Kimliğimin yarısını kaybettim. Kalanlarla uzun, sağlıklı, huzurlu, bereketli yollarımız olsun. Zaman sınırı içinde bana destek olan, yanımda olan, arayan, soran, sarılan, gelen, gelmeyen herkese teşekkür ederim. Annemin anısına gülmeye ve yaşamaya devam edeceğim. Her mutlu an gidenlerin ruhlarına hizmet etsin. Hepimizi tebrik ederiz. Sevgiler.”

siran-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu